TANCAP CA42-226M016AA Tantalum Capacitor High Reliability 16V 22uF
MPN
CA42-226M016AA
Brand
TANCAP
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (27)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
407 in stock, despatched in 4 working days
Type Tantalum capacitor
Capacitance 22µF
Tolerance 20%
Voltage 16V