Schneider Electric SQB2003K 200A TP&N Quadbreak Switch Fuse Disconnector
MPN
SQB2003K
EAN-13
Order Code
Discontinued
This 200A Schneider Electric TP&N Quadbreak switch fuse disconnector is a heavy-duty fuse product for use in commercial and industrial environments, providing isolation and traditional fuse protection for electrical loads.
  • Current rating 200A
  • Rated for 240 / 415V 50 / 60Hz
  • Utilisation category AC20A, AC21A, AC22A, AC23B at rated current, AC23A for ratings up to 160A