Schneider Electric NSYCRN64250 Steel Enclosure (600x400x250)
Image Representative of Range
MPN
NSYCRN64250
View Full Product Range (33)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back orderBack-order availability date - 21/05/2026
  • Jointless foam gasketing ensures lifetime protection against ingress of dust and liquids to IP55
Material Metal
Enclosure Length 250mm
Enclosure Width 400mm
Enclosure Height 600mm