Samwha HC1V109M30030HA 10000uf 35V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1V109M30030HA
Out of stock386 due on 01/06/2026
Capacitance 10000µF
Tolerance 20%
Voltage 35V
Operating Temperature 85°C
Diameter 30mm
Height 30mm
Pitch 10mm
Ripple 4.58A