Samwha HC1J109M35040HA 10000uf 63V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1J109M35040HA
32 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 10000µF
Tolerance 20%
Voltage 63V
Operating Temperature 85°C
Diameter 35mm
Height 40mm
Pitch 10mm
Ripple 6.25A