Samwha HC1H338M25025HA 3300uf 50V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1H338M25025HA
105 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 3300µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Operating Temperature 85°C
Diameter 25.4mm
Height 25mm
Pitch 10mm
Ripple 3.06A