Samwha HC1H109M35035HA 10000uf 50V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1H109M35035HA
Brand
Samwha
Order Code
Country of Origin
South Korea
View Full Product Range (11)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
80 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 10000µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Operating Temperature 85°C
Diameter 35mm
Height 35mm
Pitch 10mm
Ripple 5.97A