Samwha HC1C229M30030HA 22000uf 16V 85deg Hc Snap-in Capacitor
Image Representative of Range
MPN
HC1C229M30030HA
Brand
Samwha
Order Code
Country of Origin
South Korea
View Full Product Range (11)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
107 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 22000µF
Tolerance 20%
Voltage 16V
Operating Temperature 85°C
Diameter 30mm
Height 30mm
Pitch 10mm
Ripple 5.39A