Samsung CL31B475KPHNNNE Ceramic Capacitor SMD 4.7 µF 10% 3.2x1.6x1.8mm
MPN
CL31B475KPHNNNE
Order in multiples of 1
1,900 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 4.7µF
Tolerance 10%
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.8 mm
Height 1.8mm
Length 3.2mm
Material Ceramic
Max. temperature +125°C
Min. temperature -55°C
Width 1.6mm