Samsung CL31A476MPHNNNE Ceramic capacitor SMD 47 µF 20% 3.2x1.6x1.8 mm
MPN
CL31A476MPHNNNE
Order in multiples of 1
1,665 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 47µF
Tolerance 20%
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.8 mm
Height 1.8mm
Length 3.2mm
Material Ceramic
Max. temperature +85°C
Min. temperature -55°C
Width 1.6mm