Samsung CL10B104JB8NNNC Ceramic Capacitor SMD 100nF 5% 1.6x0.8x0.9mm
MPN
CL10B104JB8NNNC
Order in multiples of 1
4,300 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 100nF
Tolerance 5%
Voltage 16V
Content 1
Dimensions (L x W x H) 1.6 x 0.8 x 0.9 mm
Height 0.9mm
Length 1.6mm
Material Ceramic
Max. temperature +125°C
Min. temperature -55°C
Width 0.8mm