Rawlplug R-S1-SM04038/20 Interset Cavity Fixings & Screws M4 x 38 Trade Pack 20
MPN
R-S1-SM04038/20
Brand
Rawlplug
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Taiwan
View Full Product Range (12)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
50 in stock, despatched in 2 working days
A special setting tool (RAWAT88) is available for fast repetitive fixing.
M4 x 38mm.
Drill Size. 8mm
Fixing Thickness 20mm