QTX 160.120UK Lamp With Built In Black Light Projector - Black
MPN
160.120UK
Brand
QTX
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
8 in stock, despatched same dayFurther 682 despatched in 3 working days
This compact lamp with a 135mm UV neon tube allows easy checking of stamps and valuable documents.
  • Built in torch
  • Incorporates foldaway stand
  • On/Off switch
  • Supplied with hand strap
  • Power supply 6V (4x AA)
  • Dimensions 55 x 23 x 160mm
Type Compact lamp with UV tube
Colour Black
Dimension 55 x 23 x 160mm
Dimensions 55 x 23 x 160mm
Size 160 x 55 x 30mm
Voltage Rating 6V