Potentiometer Service RV16AF-41-15R1-A1M Slide Potentiometer 1438024
MPN
RV16AF-41-15R1-A1M
Order in multiples of 1
54 in stock, despatched in 4 working days
Type Single turn rotary pot
Resistance 1MO
Tolerance ± 20%
Power Rating 0.6W
Taper logarithmic
Lever Length 15mm
Axle Diameter 6.35mm