Panasonic ECA-1JM220 Capacitor Radial lead 2 mm 22 µF 63 V 20 % Ø 5 mm
MPN
ECA-1JM220
Brand
Panasonic
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Malaysia
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
342 in stock, despatched in 4 working days
Type Electrolytic capacitor
Capacitance 22µF
Tolerance 20%
Voltage 63V
Dimensions (Ø) 5mm
Operating Temperature -40°C
Content 1
Cross Section 2mm
Diameter 5mm