Panasonic 50SVPF68M Electrolytic capacitor SMD 68 µF 50 V 20% Ø10 mm
MPN
50SVPF68M
Brand
Panasonic
Order in multiples of 1
396 in stock, despatched in 4 working days
Type Electrolytic capacitor
Capacitance 68µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Dimensions (Ø) 10mm
Operating Temperature -55°C
Content 1
Diameter 10mm