Norgren RM/8025/M/50 ø25mm Magnetic Piston Double Acting G1/8 Port 50mm Stroke
MPN
RM/8025/M/50
163 available to back orderBack-order availability date - 23/05/2026
  • Cylinder diameter 25mm
  • Stroke length 50mm
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 10mm
Medium Compressed air
Stroke Length 50mm