Norgren RM/8025/M/40 ø25mm Magnetic Piston Double Acting G1/8 Port 40mm Stroke
MPN
RM/8025/M/40
3 in stock, despatched in 4 working days
  • Cylinder diameter 25mm
  • Stroke length 40mm
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 10mm
Medium Compressed air
Stroke Length 40mm