Norgren RM/8020/M/25 ø20mm Magnetic Piston Double Acting G1/8 Port 25mm Stroke
MPN
RM/8020/M/25
Brand
Norgren
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (16)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
1 in stock, despatched in 4 working days
  • Cylinder diameter 20mm
  • Stroke length 25mm
  • G1/8 Port
  • Standard magnetic piston
  • Conforms to ISO 6432
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 8mm
Medium Compressed air
Stroke Length 25mm