Norgren RM/8016/M/50 ø16mm Magnetic Piston Double Acting M5 Port 50mm Stroke
MPN
RM/8016/M/50
Germany
Discontinued
  • Cylinder diameter 16mm
  • Stroke length 50mm
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 6mm
Medium Compressed air
Stroke Length 50mm