Motraxx SFF-N10VA Miniature Brushed Motor for Versatile Applications
Image Representative of Range
MPN
SFF-N10VA
Brand
Motraxx
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Japan
View Full Product Range (15)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
31 in stock, despatched in 4 working days
Supply Voltage 6V
Power Rating 0.36W
Shaft Length 6.4mm
Shaft Diameter 1mm
Current Rating 0.03A
Current (peak performance) 0.13A
Dim (L x W x H) 12 x 12.1 x 10 mm
Height 10mm
Idle speed 18319 U/min
Idle speed (details) 18100 U/min
Length 12mm
Load speed 14020 U/min
Maximum Output Torque 0,025"Ncm
Misc Attribute N10VA
Type Miniature brushed motor
Width 12.1mm