Motraxx CL-1630S-Q120025120-81 Motor High Power Compact Efficient
Image Representative of Range
MPN
CL-1630S-Q120025120-81
Brand
Motraxx
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (15)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
11 in stock, despatched in 4 working days
Supply Voltage 12V DC
Shaft Length 6.7mm
Shaft Diameter 1.5mm
Current Rating 0.15A
Dim (L x W x H) 30 x 16 x 16 mm
Height 16mm
Idle speed 12000 U/min
Length 30mm
Maximum Output Torque 4 Nmm
Type Miniature brushed motor
Width 16mm