Hammond 1457L1602E Extruded Enclosure RFI Flanged 160 x 104 x 32mm Clear IP54
MPN
1457L1602E
5 in stock, despatched in 1 working daysBack-order availability date - 15/05/2026
  • Natural anodised aluminium enclosure
  • Size: 160 x 104 x 32mm
  • End panels are black on all models
  • Manufacturer's part 1457L1602E
Hammond enclosure modification
Type Shielded enclosure
Enclosure Length 160mm
Enclosure Width 104mm
Enclosure Height 32mm