ForgeFix TFCC16PR TechFast Cover Cap Poppy Red 16mm (Pack 100)
MPN
TFCC16PR
50 in stock, despatched in 2 working days
ForgeFix TechFast Cover Caps are specifically designed for use with TechFast Screws with an 8mm Hex head, 16mm or 19mm washers.
These ForgeFix TechFast Cover Caps are suitable for self-drill screws with 16mm washers and an 8mm hex head. They come in the following:
Colour: Poppy Red
Size: 16mm