Faithfull FAIJ800PRO Professional HSS Jobber Drill Bit 8.00mm OL:115mm WL:70mm
MPN
FAIJ800PRO
China
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 10
10 in stock, despatched same dayBack-order availability date - 16/05/2026
PLEASE NOTE: These drill bits are priced individually but supplied only in bulk packs. Sizes up to and including 9mm are supplied in 10's. Larger sizes are supplied in 5's.
Diameter: 8.0mm
Type Drill bit
Diameter 1.0mm
Length 34mm
Min Qty MQ10
Working 12mm