Diotec LDI8233-3.3EN Voltage regulator linear SOT 23 5 0.10 A
MPN
LDI8233-3.3EN
Brand
Diotec
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (8)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
2,920 in stock, despatched in 4 working days
Type Voltage regulator - linear
Nominal Current 0.10A
Nominal Voltage 3.3 V
No of Outputs 1
Dropout Voltage 0.58V
Input voltage (max.) 40V
Output voltage (max.) 3.636V
Output voltage (min.) 3.564V