Diotec LDI1117-3.3U Voltage regulator linear SOT 89 1A
MPN
LDI1117-3.3U
Order in multiples of 1
1,131 in stock, despatched in 4 working days
Type Voltage regulator - linear
Nominal Current 1A
Nominal Voltage 3.3 V
No of Outputs 1
Dropout Voltage 1V
Input voltage (max.) 20V
Output voltage (max.) 3.333V
Output voltage (min.) 3.267V