Diotec BZT52B4V7 Zener Diodes 4.7V SMD 2809353
MPN
BZT52B4V7
Order in multiples of 1
11,361 in stock, despatched in 4 working days
Type Zener diode
Voltage 4.70V
Current 0.5W
Package Style SOD 123F
Mounting Type Surface-mount
Operating temperature (max.) 150°C
Reverse leakage Current I(r) 5µA
Reverse Voltage U(R) 1V