BOPLA 92865300.HMT1 Alu-Topline desk Casing Aluminium 181.2x300x68.2mm
MPN
92865300.HMT1
29 in stock, despatched in 4 working days
BOPLA manufactures the ATPH 1865-0300 ALU-TOPLINE_SET, a desk casing with dimensions of 181.2 x 300 x 68.2 mm. Made from aluminium and acrylonitrile butadiene styrene, it features an ecru and black colour scheme (RAL 9005). This durable casing is suitable for housing electronic components on a desktop.
Type Desk casing
Enclosure Length 181.2mm
Enclosure Height 68.2mm
Enclosure Width 300mm
Dimensions (L x W x H) 181.2 x 300 x 68.2 mm