BOPLA 92865150.MT6 Alu-Topline Desk Casing 150x181x68 mm grey
MPN
92865150.MT6
17 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA ALU-TOPLINE ATPH 1865-150 desk casing is made from aluminium and acrylonitrile butadiene styrene, measuring 150 x 181 x 68 mm. It features a graphite grey (RAL 7024) and ecru colour scheme. This profile housing is typically used for electronic displays and instruments.
Type Desk casing
Enclosure Length 150mm
Enclosure Height 68mm
Enclosure Width 181mm
Dimensions (L x W x H) 150 x 181 x 68 mm