BOPLA 92385300.HMT1 Alu-Topline Desk Casing Aluminium IP 65 Ecru/Black
MPN
92385300.HMT1
2 in stock, despatched same dayBack-order availability date - 18/05/2026
BOPLA offers the Alu-Topline ATPH-IP 2385-0300 SET desk casing, made from aluminium and acrylonitrile butadiene styrene in ecru and black. This durable casing, measuring 232.60 x 300 x 86.20 mm, is typically used for housing electronic equipment. Ideal for professional environments, it provides a blend of aesthetic appeal and functional protection.
Type Desk casing
Enclosure Length 232.60mm
Enclosure Height 86.20mm
Enclosure Width 300mm
Dimensions (L x W x H) 232.60 x 300 x 86.20 mm