BOPLA 92385200.HMT1 Alu-Topline desk Casing IP65 Aluminium/ABS 232x200x86.2mm
MPN
92385200.HMT1
8 in stock, despatched in 4 working days
BOPLA's Alu-Topline ATPH-IP 2385-0200 SET desk casing is crafted from aluminium and ABS, featuring dimensions of 232.60 x 200 x 86.20 mm. This ecru and black (RAL 9005) casing is ideal for housing electronics and instrumentation. It is commonly used for secure and reliable desk-based electronic enclosures.
Type Desk casing
Enclosure Length 232.60mm
Enclosure Height 86.20mm
Enclosure Width 200mm
Dimensions (L x W x H) 232.60 x 200 x 86.20 mm