BOPLA 92385150.HMT1 Alu-Topline desk Casing Aluminium IP65 10.1"
MPN
92385150.HMT1
Brand
BOPLA
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (20)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA Alu-Topline ATPH-IP 2385-0150 SET desk casing is crafted from aluminium and ABS material, featuring an ecru and black (RAL 9005) colour scheme. Measuring 232.60 x 150 x 86.20 mm, it serves as a sturdy and stylish enclosure. It's typically used for housing electronic components, providing protection and organising workspace installations.
Type Desk casing
Enclosure Length 232.60mm
Enclosure Height 86.20mm
Enclosure Width 150mm
Dimensions (L x W x H) 232.60 x 150 x 86.20 mm