BOPLA 84686200.HMT1 Alubos ABPH case 200x169x82mm Aluminium black
MPN
84686200.HMT1
Brand
BOPLA
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Hungary
View Full Product Range (21)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
10 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA Alubos ABPH 1680-200 extrusion case is an aluminium enclosure in black, measuring 200 x 169 x 82 mm. Its sturdy construction is ideal for protecting electronic components from damage and environmental influences. This case is typically used in industrial settings, offering secure housing for sensitive equipment.
Type Treaded casing
Enclosure Length 200mm
Enclosure Width 169mm
Enclosure Height 82mm
Colour Black
Protection Rating IP65
Dim (L x W x H) 200 x 169 x 82 mm