BOPLA 84106200.HMT1 Alubos Treaded Aluminium Casing black 1pc robust
MPN
84106200.HMT1
16 in stock, despatched in 4 working days
BOPLA's Alubos ABPH 1000-200 is an aluminium treaded casing available in black. It measures 200x106x32mm, making it suitable for housing electronic components securely. Common applications include use in protective enclosures and electronic cabinets.
Type Treaded casing
Enclosure Length 200mm
Enclosure Width 106mm
Enclosure Height 32mm
Colour Black
Protection Rating IP65
Dim (L x W x H) 200 x 106 x 32 mm