BOPLA 84086200.HMT1 Alubos robust Aluminium Casing black 1pc EMC damping
MPN
84086200.HMT1
7 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA Alubos ABPH 800-200 is a threaded aluminium casing, featuring a fine surface structure and black finish. It measures 200x82x32 mm and is ideal for housing components and electronic equipment. This durable metal casing is typically used in electronics applications to protect sensitive components.
Type Treaded casing
Enclosure Length 200mm
Enclosure Width 82mm
Enclosure Height 32mm
Colour Black
Protection Rating IP65
Dim (L x W x H) 200 x 82 x 32 mm