BOPLA 84066100.HMT1 Alubos treaded Casing Aluminium black EMC damping
MPN
84066100.HMT1
Brand
BOPLA
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Hungary
View Full Product Range (21)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
19 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA Alubos ABPH 600-100 is an aluminium, black treaded casing with dimensions of 100x57x32mm. It features a fine surface structure and is typically used for housing components and metal cabinets. Designed for durability, this casing is suitable for various electronic and industrial applications.
Type Treaded casing
Enclosure Length 100mm
Enclosure Width 57mm
Enclosure Height 32mm
Colour Black
Protection Rating IP65
Dim (L x W x H) 100 x 57 x 32 mm