Assmann WSW A-DFF 25LPIII/Z D-Sub Female IDC 25 Way 2.54mm Standard
MPN
A-DFF 25LPIII/Z
Brand
Assmann WSW
Order Code
Country of Origin
Taiwan
  • Quickly find another product in this range by No. of Ways:
View Full Product Range (4)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
Available to back orderBack order, lead time 4 months
Assmann WSW A-D FF 25 LPIII Z D-sub female connector standard IDC 25-way 2.54mm pitch. Current rating 1A gold/tin plated contacts and PBT, UL94V-0 insulation. With screw holes.
  • Product group: D-sub covers
  • Style: Metallized
  • Pin count: 9
  • Material: Zinc-die-cast
  • Cable exit: straight
  • Screws: knurled screws
  • Manufacturer's part no. A-DFF 25LPIII/Z
Type Female
Plug / Socket Socket
Mounting Type Cutting-clamping technology
No. of Ways 25
Mounting Direction Straight
Plating Material Gold plated
No. of Rows 2
Pitch 2.54mm