Amphenol L717DB25P DSub Connector Machined Pin Male Unshrouded 7.5A 25Pin
MPN
L717DB25P
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (50)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 20
Available to back orderBack order, lead time 4 months
The Amphenol Industrial L717DB25P is a machined pin male D-sub connector with 25 pins. It is unshrouded and capable of handling currents up to 7.5A. This connector is ideal for data communication and control interfaces in industrial and commercial applications. The L717DB25P ensures reliable performance in demanding environments.